Bezpieczeństwo w sieci

DBI czyli Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W ramach tegorocznej edycji Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie zorganizował Międzypowiatowy Dzień Bezpiecznego Internetu wraz konkursami, w których wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.

W konkursie na komiks o tematyce związanej z ochroną wizerunku w sieci w kategorii szkół podstawowych nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia:

• Paweł Konopka,
  • Piotr Ciarka.

Gratulujemy!

W ramach szkolnych obchodów DBI zorganizowaliśmy test wiedzy o „Bezpieczeństwie w sieci”. Chętni uczniowie mieli możliwość brania udziału w konkursie w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 4 – 6 oraz klasy 7 – 8.

W kategorii klas 4 -6 zwyciężyła Wiktoria Kaźmierczak z klasy 6a, natomiast w kategorii klas 7 – 8 pierwsze miejsce zajął Mateusz Boszko z klasy 7a.

Gratulujemy!