Erasmus Days - dzień trzeci

17 października w naszej szkole w ramach obchodów Erasmus Days odbyły się warsztaty kulinarne.
Głównym celem warsztatów było poznawanie sztuki kulinarnej naszych partnerów: Włoch i Chorwacji.Uczniowie w czteroosobowych zespołach przygotowali samodzielnie dania: włoskie – makaron z brokułami,chorwackie fritule, polskie- sałatkę jarzynową. Uczniowie samodzielnie wykonywali wszystkie niezbędne czynności kuchenne, poznali tajniki przygotowania włoskiego makaronu oraz chorwackich pączków.
Najbardziej wyczekiwanym momentem była oczywiście degustacja. Każde danie smakowało wyśmienicie, samodzielnie przygotowany posiłek smakuje dwa razy lepiej Umiejętności kulinarne naszych uczniów są na najwyższym poziomie.

P.s. Zobaczcie jak nasi kucharze wyglądali. Pełen profesjonalizm.