Erasmus Days

W dniach 15-17 października obchodzone są Dni Erasmusa - Erasmus Days. W ramach tego święta w naszej szkole postanowiliśmy przeprowadzić szereg działań, które uświetnią te dni. Jednym z wydarzeń zaproponowanych przez głównych koordynatorów był ogólnopolski e- Bieg Erasmusa. Mimo że nie udało nam się zakwalifikować do tego wydarzenia, postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zorganizować bieg w naszej szkole.
Na starcie biegu stanęły 4 zespoły złożone z uczniów klas 7 i 8. Dodatkową sztefetę wystawili nauczyciele naszej szkoły: Aldona Nowak, Sylwia Szmulewicz, Karolina Kiedrowska oraz Mariusz Sobczak. Zadaniem każdej sztafety było pokonanie jak najdłuższego dystansu w przeciągu godziny.
Emocje podczas biegu sięgały zenitu, a wśród uczniów widać było zdrową rywalizację, która motywała ich do pokonania kolejnych kilometrów.
Najlepsza okazała się sztafeta złożona z uczniów klas 7: Dawid Zaniewski, Filip Nowiński, Przemek Świtkiewicz, Sebastian Sobczak, Kuba Tępczyk - 14 km 90 m
Kolejne wyniki:
Piotr Ciarka, Sebastian Gawlik, Michał Dudek, Dawid Brzózka - 12km 690m
Nastka Serediuk, Julia Korecka, Julia Księżak, Kasia Rokicka, Oliwia Kacprzak - 11km 930m
Klaudia Bratkowska, Filip Szkop, Zuza Winczyńska, Wiktoria Rakowska, Filip Szkop- 10km 540m.

Po biegu na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. Gratulujemy naszej młodzieży świetnych wyników i życzymy wielu sportowych sukcesów.