Dzień Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej, to święto całej społeczności szkolnej, nauczycieli, pracowników administracji, obsługi a także naszych uczniów, bez których zawód nauczyciela nie miałby sensu i najzwyczajniej w świecie by nie istniał . 14 października, od zawsze kojarzy nam się z uroczystym apelem, odświętnie ubranymi uczniami, którzy recytując wiersze i śpiewając piosenki, wyrażali swoje uznanie dla pracy nauczycieli. Tym razem było nieco inaczej. Obecna sytuacja na świecie, ale także i w Polsce przekłada się na zmianę naszych zwyczajów oraz wymaga od nas pewnego dostosowania się, elastyczności a także pomysłowości. Dlatego nasi wspaniali uczniowie przygotowali piękny i wzruszający apel w formie wirtualnej. Nagrany z największą starannością i skrupulatnością film, wzruszył niektórych nauczycieli tak mocno, że w oku zakręciła się nie jedna łza. Swoje uznanie dla wszystkich pracowników oświaty wyraziła także Pani Dyrektor. Szczególnie podkreśliła zasługi kilku osób, które w ostatnim czasie wyjątkowo zaangażowały się, w sprawy naszej społeczności szkolnej, wyrazem tego było przyznanie Nagroda Dyrektora. Otrzymali ją zarówno nauczyciele jak i pracownicy administracji oraz obsługi. W gronie wyróżnionych znalazła się: Pani Agata Wojciechowska, Pani Beata Krzemińska, Pani Joanna Boszko, Pani Karolina Kiedrowska, Pani Sylwia Szmulewicz, Pani Marta Komorowska, Pan Wiesław Tomkiewicz, Pan Adam Dutkowski, Pani Bogumiła Bielińska, Pani Beata Bartoszewska, Pani Bożena Fruzińska oraz Pani Danuta Tępczyk. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Burmistrz Iwona Gortat wraz z Panią Inspektor do spraw oświaty Katarzyną Walczak. Panie w imieniu własnym oraz całego samorządu wyszogrodzkiego, podziękowały za wysiłek jaki wszyscy wkładają w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia oraz życzyły zdrowia, które w obecnych czasach jest nieocenioną wartością. Pani Bogumiła Jasińska również została doceniona, z rąk Pani Iwony Gortat otrzymała nagrodę Burmistrza za swoje zasługi na rzecz Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie. Pani burmistrz podkreśliła, że widzi starania jakie Pani Dyrektor nieustannie podejmuje na rzecz tej placówki i jako organ prowadzący bardzo to docenia. Do życzeń przyłączył się także przewodniczący Rady Rodziców Pan Rafał Fotek, który w imieniu wszystkich rodziców zakupił i przekazał klimatyzator na potrzeby naszej placówki.