Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Harcerstwo

Harcerstwo

"W świecie pełnym niepewności i niepokoju nasz Ruch błyszczy jak złoty łańcuch na ciemnym tle..."

Lady Olave Baden-Powell

Do zobaczenia film o harcerzach na stronie:

Na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum od września 2010 roku działają czynnie:

• Gromada Zuchowa "Wesołe promyczki" - opiekun: dh. Urszula Janiszewska
  • Drużyna Harcerska "Rwące potoki"- opiekun: dh. Karolina Goszczyńska
  • Drużyna Starszoharcerska "Dzikie wodospady" - opiekun: dh. Aleksandra Kiedrowska

W ramach spotkań harcerskich nasi uczniowie biorą systematycznie udział w zbiórkach, na których uczą się musztry oraz poznają Prawo Harcerskie. Dzieci bardzo chętnie przychodzą na spotkania, są zainteresowani harcerstwem, poszukują informacji na ten temat, z pełnym zaangażowaniem pomagają w zbiórkach.

Zadania jakie wyznaczyliśmy sobie to rozwijanie harcerskich form pracy wychowawczej wśród ogółu uczniów, aktywny udział w rozwijaniu życia publicznego szkoły, włączanie się grup harcerskich i zuchowych w tworzenie szkolnych tradycji, obrzędów i symboliki.

Ponadto harcerze będą upowszechniali wśród społeczności uczniowskiej swoje obrzędy i zwyczaje np.: poprzez organizowanie życia turystycznego: obozy, spotkania przy ognisku, zloty z okazji Dnia Myśli Braterskiej oraz liczne akcje charytatywne.

Do tej pory harcerze uczestniczyli w następujących spotkaniach: