Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Biblioteka

Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna jest pracownią szkolną służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców oraz w miarę możliwości, wiedzy o regionie.

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, rodzice a także inne osoby za uprzednim okazaniem dowodu tożsamości.

Pomieszczenia biblioteki szkolnej umożliwiają gromadzenie i opracowywanie zbiorów oraz korzystanie z księgozbioru podręcznego wypożyczalni.

Organizacja biblioteki:

• harmonogram określający terminy wypożyczeń przez poszczególnych użytkowników biblioteki sporządzany jest przez nauczyciela bibliotekarza i zatwierdzony przez dyrektora szkoły,
  • godziny pracy biblioteki szkolnej ustala dyrektor szkoły przy uwzględnieniu zasady, że dostęp do zbiorów powinien być możliwy podczas zajęć lekcyjnych i po ich zakończeniu.

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

pon - 730 - 1400

wt - 730 - 1400