Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Komunikaty

Rodzice pierwszoklasistów

serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym Programie badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019, realizowanym przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Szczegóły dot. Programu przedstawiamy w załączonym piśmie, które znajduje się w plikach do pobrania.

Uwaga!

Ze względu na coraz większe zagrożenia płynace z sieci, prosimy Rodziców o zapoznanie się z dokumentem

dostępnyn na dole strony w Plikach do pobrania.

INFORMACJA – stypendium szkolne

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie informuje, że do 31 października 2017r.przyjmowane będą wnioski na stypendium socjalne. Osoby, które rozliczyły się fakturami za poprzedni okres przyznanego stypendium mogą pobierać i składać wnioski w Szkołach, do których uczęszczają dzieci, jak również w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie. Do wniosku należy dołączyć wszystkie dokumenty potwierdzające dochód rodziny.

• Dochód w przeliczeniu na 1 osobę w rodzinie nie może przekraczać kwoty 514 netto (zgodnie z ustawą o pomocy społecznej).
  • Dochód z gospodarstwa rolnego liczony jest: liczba ha przeliczeniowych x 288 zł.

WNIOSKI  DO  POBRANIA  W  SEKRETARIACIE  SZKOŁY.

Legitymacja szkolna

W związku ze zbliżającym się okresem wyjazdów wakacyjnych informujemy, że od dnia 23 stycznia 2015r (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29.12.2014r. – Dz. U. z 2015r., poz. 23)

obowiązuje nowy wzór legitymacji szkolnej

o symbolu MEN-I/50a/2  zawierający numer PESEL.

Uczniowie posiadający legitymacje na dotychczasowych drukach

o symbolu MEN-I/50/2, proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu

w celu dopisania numeru PESEL.

Wyprawka  szkolna  2016/2017

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (poz. 1045), pomocą w zakresie zakupu podręczników w roku szkolnym 2016/2017 objęci są uczniowie:

1. słabowidzący,
  2. niesłyszący,
  3. słabosłyszący,
  4. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
  5. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
  6. z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją),
  7. z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera),
  8. z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7)

posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991r . o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2016/2017 do klasy VI szkoły podstawowej .

W związku z powyższym prosimy rodziców o składanie wniosków na w/w dofinansowanie w sekretariacie szkoły, w terminie od dnia  03.08.2015r. do dnia 05.09.2015r. (wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły).

Do wniosku dołączyć należy:

• kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pomoc nie przysługuje uczniom, którzy w roku szkolnym 2016/2017

korzystają z podręczników zapewnionych przez szkołę.