Zasady korzystania z czytelni

1. Z czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2. Osoby korzystające z czytelni zobowiązane są do:

- wpisania się do zeszytu korzystających z czytelni,

- pozostawienia legitymacji szkolnej (dowodu tożsamości) u dyżurującego bibliotekarza,

- pozostawienia wierzchniego okrycia w szatni lub na wieszaku.

3. W czytelni obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków.
  4. Książki przyniesione do biblioteki należy zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
  5. Nauczyciele bibliotekarze udzielają informacji i pomagają w wyszukiwaniu potrzebnych materiałów.
  6. Książek, czasopism oraz płyt CD nie wolno wynosić z czytelni.
  7. Czytelnicy zobowiązani są chronić książki, czasopisma, ryciny, mapy i fotografie przed zniszczeniem. W przypadku zauważenia uszkodzenia lub braku należy zgłosić to nauczycielowi.
  8. Czytelnicy ponoszą odpowiedzialność materialną za szkody wynikłe z ich winy.
  9. Wszyscy czytelnicy zobowiązani są do poszanowania wyposażenia czytelni i kulturalnego zachowania.
  10. Osoby nie przestrzegające postanowień niniejszego regulaminy, mogą być w szczególnych przypadkach pozbawione prawa korzystania z biblioteki i czytelni szkolnej.