Święto pieczonego ziemniaka 2015

W dniach 9 – 10 października,  jak co roku w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. I jak co roku przybyło na to święto wielu zaproszonych gości: Burmistrz Miasta i Gminy Wyszogród, Pani Dyrektor Szkoły w Wyszogrodzie, Ksiądz Michał Łuczka, a także zaprzyjaźnione z nami zuchy z Czerwińska. Święto rozpoczęło się  niespodzianką, którą była bajka pt.” Magiczny Miód”. Bajkę przedstawił teatr Igraszka.

W krainie pieczonego ziemniaka  zapłonęło ognisko, zapachniały pieczone na kijach kiełbaski. Następnie przy dźwiękach gitary zuchy wraz z starszymi harcerzami i zaproszonymi gośćmi śpiewali harcerskie (choć nie tylko harcerskie) piosenki. Gdy zrobiło się już chłodno, a płomienie ognia nie mogły nas już dostatecznie ogrzać, przenieśliśmy się do szkoły, gdzie odbyło się świeczkowisko przygotowane przez starszych harcerzy. Zuchy i przybyli goście wysłuchali gawędy, którą opowiedział pwd Grzegorz Klus komendant Hufca Płońsk. To jeszcze nie był koniec atrakcji tego dnia, wieczorem bowiem odbyły się jeszcze zajęcia plastyczne. Zuchy miały za zadanie namalować króla i królową ziemniaka. Po wyczerpujących zajęciach wszyscy zmęczeni grzecznie poszli spać. Czekając z niecierpliwością na dzień następny.

Kolejny dzień rozpoczął się grą terenową, którą przygotowali starsi harcerze.Gra terenowa była bardzo ciekawa, każdy z zuchów mógł znaleźć dla siebie jakieś zadanie, w którym mógł się sprawdzić. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni do szkoły, gdzie czekał na nas smaczny obiad przygotowany przez nasze wspaniałe Panie kucharki.

Te dni były okazją do różnych zabaw, wyścigów a także obserwacji najbliższej okolicy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, miłą atmosferę, koleżeńską postawę. A szczególnie Pani Dyrektor za użyczenie szkoły.

Zdjęcia znajdziecie nastronie: