Wycieczka do Biskupina

Podróże kształcą - o tym wie duży i mały, dlatego z wielką radością i ogromnym zainteresowaniem, 20 września, pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci z klas I - VI wraz z opiekunami wyjechała do Biskupina.

W drodze do tej sławnej, prehistorycznej osady, wstąpiliśmy do Kruszwicy, gdzie zwiedziliśmy legendarną wieżę, w której to myszy zjadły Popiela.

W Biskupinie czekała na nas moc atrakcji za sprawą festynu archeologicznego. Przenieśliśmy się w czasie aż o kilkaset lat, gdy Polską rządzili Piastowie. Byliśmy świadkami koronacji Bolesława Chrobrego, zaślubin, uczestniczyliśmy w zjeździe Piastów oraz obserwowaliśmy krwawą śmierć Leszka Białego na polu bitwy. Poza tym odwiedziliśmy garncarza, wikliniarza, tkaczki, kołodzieja i wielu innych rzemieślników.

Dzień był pełen wrażeń, stanowił niezapomnianą lekcję historii.

Patrz Galeria