Laureatka konkursu literackiego

17 stycznia 2019 r. nasza uczennica - Zofia Zielińska - uczennica klasy VIII a, wzięła udział w rozstrzygnięciu powiatowego konkursu literackiego ,,Piszę książkę", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku.
Tegoroczne hasło konkursu brzmiało ,,Niby zwykła okolica, a zachwyca". Celem konkursu było przyjrzenie się swojej najbliższej okolicy, jej walorom oraz historii i przelanie swoich wrażeń na papier w dowolnej formie literackiej. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice z naszej szkoły: Zosia Zielińska (klasa VIII a) oraz Paulina Paradowska (klasa V a).
Miło nam poinformować, że jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę w konkursie Zofii Zielińskiej, która w subtelny, urzekający a zarazem tajemniczy sposób, przeniosła nas w swojej historii do czasów II wojny światowej. Zosia w swojej pracy ,,Chodź, przejdziemy się po getcie" pokazała młodzieńcze spojrzenie pełne pytań i zwątpienia, które towarzyszyło jej podczas poznawania historii Żydów z naszego miasta. Dodatkowo uczennica otrzymała nagrodę specjalną Książnicy Płockiej, której przedstawicieli zachwyciła swoim dojrzałym podejściem do tak trudnego tematu.
Cieszymy się z sukcesu Zofii, gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów literackich.