Szkoła Podstawowa |im. K. K. Baczyńskiego |w Wyszogrodzie

09-450 Wyszogród      ul. Niepodległości 11  

Tel. (24) 231-10-30  

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. K. K. Baczyńskiego

ul. Niepodległości 11

09-450 Wyszogród

e-mail: sp-wyszogrod@wp.pl

Statystyki

  • Odwiedziny: 809915
  • Do końca roku: 341 dni
  • Do wakacji: 148 dni

BohaterON - włącz historię

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu ,,BohaterON-włącz historię". Inicjatywa ta wyszła od jednej z uczennic naszej szkoły - Alicji Dziewulskiej, która wraz z kołem wolontariatu, do którego należy, przeprowadziła akcję w szkole. 

Kampania ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Dnia 29 października uczniowie klas VI - VIII spotkali się, aby zrealizować zadnie, które do nich należało w ramach projektu. Podczas spotkania, koordynator - p. K. Kiedrowska - przedstawiła cel tego przedsięwzięcia, a następnie każdy z uczniów otrzymał kartkę pocztową, na której mógł wyrazić swoją wdzięczność za odważną walkę podczas Powstania Warszawskiego. Wcześniej uczniowie zostali zapoznani z tematyką czasów drugiej wojny światowej podczas lekcji historii. Uczniowie świetnie sobie poradzili z zadaniem. Lada dzień kartki dotrą do powstańców i mamy nadzieją, że będą dla nich miłą niespodzianką i dowodem na to, że o ich walce młodzi ludzie pamiętają.