Konkurs Słodziaki

Klasy drugie i trzecie z wychowawcami brały udział w projekcie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było promowanie idei głośnego czytania i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Uczniowie poznawali przygody słodziaków dzięki książce Janiny Porazińskiej i Renaty Piątkowskiej pt: ”Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie klas drugich po przeczytaniu przygód Rysia stworzyli obrazkowy plan wydarzeń oraz portrety pt: „Ja i moi przyjaciele”. Spragnieni większej ilości przygód z radością i w skupieniu obejrzeli odcinki bajek czytanych przez aktorów. Przedstawili również własne propozycje dalszych losów słodziaków w postaci komiksów. Uczniowie klas trzecich wysłuchali historii, jakie przeżyli przyjaciele z leśnej polany, czytanych przez wychowawców. Zorganizowali Dzień Głośnego Czytania z udziałem zaproszonych gości, nauczyciela biblioteki oraz pielęgniarki. Rozwiązywali zagadki, uzupełniali krzyżówkę i wypowiadali się na temat wysłuchanego tekstu. Dzieci zapoznały się z zawodem pielęgniarki oraz miały okazję porozmawiać z gościem na temat udzielania pomocy. W projekcie brali również rodzice, którzy w mini-albumach uczniów potwierdzali podpisem ich głośne czytanie w domu. W nagrodę wychowawca przyznawał naklejkę.