Noc bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. Nasza szkoła uczestniczyła już w IV akcji Nocy Bibliotek. Hasłem tegorocznej edycji było „RzeczpospoCzyta” – w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski. Świętowanie z książką zaczęliśmy od przedstawienia „ W świecie Jana Brzechwy” w wykonaniu uczniów z koła polonistycznego pod kierunkiem p. Karoliny Kiedrowskiej. Następnie fragmenty swoich ulubionych książek czytali zaproszeni goście: p. Joanna Stelmach – dyr. Banku Spółdzielczego, p. Małgorzata Majewska – dyr. Biblioteki Miejskiej, p. Małgorzata Jasińska – pielęgniarka szkolna, ks. wikary Michał Łuczko, mł. aspirant p. Marcin Wojciechowski – nasz dzielnicowy. Dla równowagi również dzieci popisały się pięknym czytaniem, swoich ulubionych książek.

W dalszej części przedstawiciele  różnych klas uczestniczyli w  konkursach, rebusach i krzyżówkach przygotowanych przez panią bibliotekarkę Marię Lichotę: „ Tajemnica skrzyni”, kalambury „ Z jakiej to książki” i dopasuj cytaty do tytułu książki. Myślimy że zabawa literaturą w takiej formie zostanie zapamiętana na długo.