WYCIECZKA  DO  WARSZAWY

Dnia 14 maja 2018r. klasy II a, II b i IV a pod opieką nauczycieli p.B.Kolczyńskiej, p.W.Przedwojewskiej oraz p.M.Lichoty uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu był spektakl edukacyjno-muzyczny pt: „WANNA  ARCHIMEDESA” w Teatrze Capitol. Wprowadził on nas w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków. Dzięki Profesorowi Rozumnemu (w tej roli Krzysztof Tyniec) poznaliśmy przełomowe zdobycze cywilizacji, a więc dokonania NEWTONA, EINSTEINA, KRZYSZTOFA KOLUMBA oraz ARCHIMEDESA. Poddaliśmy się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, obserwowaliśmy CHIŃSKIE  CIENIE i dowiedzieliśmy się, że najważniejszym wynalazkiem ludzkości było KOŁO. Scena stała się laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych. Była to bardzo ciekawa i zabawna lekcja! Po przedstawieniu udaliśmy się na domowy obiadek. Musieliśmy nabrać sił przed wizytą w OGRODZIE  BOTANICZNYM  UNIWERSYTETU  WARSZAWSKIEGO, który znajduje się w Alejach Ujazdowskich i ma już 200 lat. Tam, podzieleni na grupy, zwiedzaliśmy z przewodnikami imponującą kolekcję wielu gatunków i odmian drzew, krzewów i roślin zielonych. Były to rośliny lecznicze, rośliny ozdobne oraz pomniki przyrody: buk pospolity, dąb szypułkowy i miłorząb japoński posadzony w 1824 r. W ogrodzie można również znaleźć pamiątki naszej historii, takie jak fundament świątyni Opatrzności, która miała powstać właśnie w tym miejscu dla uczczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z przyjemnością i zaciekawieniem spacerowaliśmy po alejkach. Po wizycie zakupiliśmy pamiątki i szczęśliwi wróciliśmy do domu.