Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I - III

Pierwszy Dzień Wiosny
22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Wyszogrodzie odbyła się uroczystość powitania wiosny. Uroczystość szkolną pod hasłem „Szukamy wiosny” przygotował Mały Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami i uczniami klas I -III. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły. Uczniowie w tym dniu przyszli w strojach z elementami koloru zielonego. Najpierw uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali wykonane przez siebie Marzanny. Następnie odbył się quiz przyrodniczy, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą dotyczącą wiosny. Wiele emocji wzbudził spacer nad Wisłę, gdzie odbyło się obrzędowe pożegnanie zimy. W radosnych nastrojach ze śpiewem na ustach wróciliśmy do szkoły, bowiem czekały jeszcze na uczniów kolejne niespodzianki. Do sali gimnastycznej, która na chwilę zamieniła się w teatr. Aktorzy zaprosili uczniów do obejrzenia przedstawienia pt. „ Pinokio”. Kolejną atrakcją dnia były zajęcia plastyczne. Uczniowie mieli za zadanie wykonać portret Pani Wiosny. Prace naszych uczniów można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji. W czasie całego dnia panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair-play.