Wycieczka do świątecznej Warszawy

Dnia 15 grudnia 2017 roku o godzinie 8:00 klasy 5b, 6b i 7a wraz z opiekunami, czyli p.K.Żochowską, p.K.Kiedrowską, p. E. Janas oraz p.B. Krzemińską wyruszyły na mikołajkową wycieczkę do stolicy Polski.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego, w którym pani przewodnik opowiadała nam o historii zamku, o królach, którzy go zamieszkiwali, czyli była to godzinna lekcja historii, prowadzona na Zamku Królewskim.

Kolejną atrakcją była zabawa w Domu Zagadek. Po przyjeździe na miejsce, podzieliliśmy się na 5-6 - osobowe grupy. Każda ekipa miała za zadanie wydostać się z zamkniętego pokoju w godzinę. Było to bardzo trudne zadanie, ale na szczęście każdej grupie się udało.

Po fascynujących zagadkach pojechaliśmy pożywić nasz organizm do galerii, w której znajdowały się różnego rodzaju restauracje. Każdy miał szeroki wybór ofert. Jak to się mówi: do wyboru do koloru.

Najedzeni udaliśmy się do Wilanowa do Królewskiego Ogrodu Światła, aby pospacerować po pięknie oświetlonym parku. Szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do naszego pięknego Wyszogrodu.

Alicja Dziewulska