Szkoła Podstawowa |im. K. K. Baczyńskiego |w Wyszogrodzie

09-450 Wyszogród      ul. Niepodległości 11  

Tel. (24) 231-10-30  

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. K. K. Baczyńskiego

ul. Niepodległości 11

09-450 Wyszogród

e-mail: sp-wyszogrod@wp.pl

Statystyki

  • Odwiedziny: 788979
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 192 dni

Starsi czytają młodszym

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

 

                To hasło przewodnie, które towarzyszy uczennicom należącym do koła polonistycznego w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego. Osiem dziewcząt z klasy V b: Zuzanna Ozdowska, Julia Stelmach, Zuzanna Winczyńska, Paulina Klus, Julia Stelmach, Klaudia Kamińska, Wiktoria Rakowska oraz Daria Gozdan, należących do koła, spotka się co tydzień z opiekunem - p. Karoliną Kiedrowską i rozmawia o literaturze, wspólnie piszą własne teksty oraz zapoznają się z literaturą, wykraczającą poza kanon lektur szkolnych.

                28 listopada dziewczęta z koła, przy współpracą z p. Marią Lichotą – bibliotekarzem -  zorganizowały dla uczniów klas pierwszych czytanie bajek. Podzielone na dwie grupy, odczytywały wcześniej przygotowane teksty. Młodsi uczniowie słuchali w skupieniu starszych koleżanek, które w między czasie zadawały podchwytliwe pytania, dotyczące tego, co przeczytały. Na koniec został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą ilustrację, przedstawiającą wybrany fragment wysłuchanej bajki. I tu pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania, wszystkie prace były staranne i bardzo dokładne, ciężko było wybrać trzy najlepsze.

                Wyróżnieni uczniowie to: Dominika Guz, Anna Ogrodowska, Oliwia Plichcińska, Ewa Wysocka, Julia Łykowska, Maja Jeziak.

Uczennice te otrzymały pięknie wydane bajki dla dzieci.

Bardzo nas cieszy, że uczniowie z chęcią i zapałem chcą rozwijać swoje zainteresowania, są pełni inicjatywy i już planują kolejne działania na terenie szkoły.

                koło polonistyczne