Wycieczka do Łodzi

Dnia 5 października 2017 roku o godzinie 8.00 uczniowie klas: IV b, V a, VI a, VII b wyruszyli na wycieczkę do Łodzi. Po długiej podróży dotarliśmy do przepięknej manufaktury łódzkiej, w której obecnie mieści się galeria handlowa z placami rozrywki i punktami gastronomii.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję skorzystać z ,, Areny Laser Games’’. Na czym polegała zabawa? Każdy z graczy ubrany był w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagowały na strzał – wiązkę laserową. Poruszaliśmy się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, wyposażeni w niezbędny sprzęt. Celem  misji było zdobycie maksymalnej ilości punktów. Miejscem pojedynków była Arena - plac w formie labiryntu przesiąknięty gęstą mgłą. Atmosferę niesamowitości wzmagały dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz ostra muzyka.

Uczniowie odwiedzili również ,,Experymentarium’’. Bawiąc się, zdobywali  wiedzę o najtrudniejszych zjawiskach i procesach. Nawet najnudniejsze teorie stawały się zrozumiałe i interesujące!

Na koniec pobytu w manufakturze udaliśmy się na obiad, po którym w doskonałych humorach przemieściliśmy się do centrum miasta. Uczestnicy zwiedzili nowoczesny, niedawno otwarty dworzec Łódź Fabryczna, a następnie podziwiali panoramę miasta z 15 piętra tarasu widokowego. Pełni emocji i wrażeń wrócili do domu o godzinie 18.00. Opiekunowie wycieczki: Pani wicedyrektor Sylwia Szmulewicz, Pani Iwona Kolankowska, Pani Agata Wojciechowska., Pani Aldona Nowak byli dumni ze swoich podopiecznych.

Nikola Fotek klasa VIa