XXVI Dni Chorągwi Lipsko

W dniach 15.09-17.09.2017 odbyły się XXVI Dni Chorągwi Mazowieckiej. Tym razem gospodarzem był Hufiec Lipsko. W piątek nasza gromada zuchowa po małych perypetiach z wyjazdem, została zakwaterowana w szkole podstawowej w Lipsku. W sobotę odbyła się gra terenowa dla zuchów. Następnie zuchy udały się do Bałtowa gdzie miały możliwość podzielania makiet dinozaurów. Kolejną atrakcją był piknik, którego przewodnią myślą było Bezpieczeństwo. Zuchy wzięły udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy- zajęcia te były prowadzone przez strażaków. Próbowali również swoich sił na ściance wspinaczkowej, mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy zrzucając pachołek wodą z węża strażackiego. Mówiąc o bezpieczeństwie nie można zapomnieć o policji. Panowie policjanci przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego podróżowania samochodem. Dzieci miały możliwość zobaczenia i odczucia tego jak reaguje nasz organizm na różnego rodzaju używki np. alkohol czy narkotyki – do tego celu posłużyły gogle alkoholowe i narkogogle. Piknik był bogaty również w inne atrakcje między innymi pływanie łodzią strażacką. Wieczorem odbył się koncert i obrzędowe ognisko. W niedzielę ubrani w mundury wyruszyliśmy do kościoła na uroczystą Mszę Świętą. Po mszy wszyscy uczestnicy Dni Chorągwi uczestniczyli w apelu kończącym, gdzie rozdano dyplomy i nagrody. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że I miejsce w konkursie plastycznym pt.”Obiecuję być dobrym zuchem” zajęła Emilka Kurek z klasy III b a wyróżnienia otrzymali:

Agata Tatarka klasa III b

Ada Górnicka klasa III b