Szkoła Podstawowa |im. K. K. Baczyńskiego |w Wyszogrodzie

09-450 Wyszogród      ul. Niepodległości 11  

Tel. (24) 231-10-30  

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. K. K. Baczyńskiego

ul. Niepodległości 11

09-450 Wyszogród

e-mail: sp-wyszogrod@wp.pl

Statystyki

  • Odwiedziny: 788983
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 192 dni

Ekologiczne sukcesy

            Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku działając na zlecenie Powiatu Płockiego ogłosiło w maju konkurs ekologiczny skierowany do dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Płockiego. Konkurs realizowany był w ramach zadania pn.: „Ochrona bioróżnorodności”. Przedmiotem konkursu były prace fotograficzne w trzech kategoriach tematycznych flora, fauna, krajobraz.

            Podsumowanie konkursu odbyło się w Leśniczówce Brwilno w dniu 9 czerwca2017r. Uczestniczyli w nim m.in. p.Mariusz Bieniek-Starostwa Płocki, pracownicy Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Starostwa Powiatowego w Płocku, pracownicy Nadleśnictwa Płock oraz dzieci i młodzież ze szkół powiatu płockiego wraz z nauczycielami i rodzicami. Na konkurs wpłynęło łącznie 479 prac fotograficznych.

Laureatem konkursu indywidualnego w kategorii krajobraz został uczeń naszej szkoły Adam Dutkowski za pracę pn.: „Magia zachodzącego Słońca”. W nagrodę otrzymał smartfona.

Natomiast w kategorii zespołowej zwyciężyła nasza szkoła za pracę pn.: „Wisła-rzeka, która zachwyca”, otrzymując telewizor.

Ponadto otrzymaliśmy trzy wyróżnienia dla:

Kamili Lewandowskiej – „ Las bukowo-dębowy”

Klaudii Kamińskiej- „ Morwowa aleja”

Dominika Zaniewska –„ Dziki”

Wszystkim gratulujemy.