Spotkanie z przedstawicielami WOPR

Koniec roku szkolnego zbliża się ogromnymi krokami, a w powietrzu unosi się już zapach wakacji, czyli czasu odpoczynku, relaksu i beztroskiej zabawy. Nasza szkoła oczywiście nie zapomniała o tym, żeby przed wakacjami przypomnieć dzieciom o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu podczas wakacji.

Dnia 20 czerwca gościliśmy przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku – p. Andrzeja Rutkowskiego oraz p. Michała Stefaniaka. Panowie w bardzo ciekawej, a co najważniejsze przykuwającej uwagę naszej młodzieży, pogadance, przypomnieli o tym, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób podczas spędzania wolnego czasu. Ratownicy zaprezentowali sposoby ratowania tonących osób, jak należy się zachować, gdy nie umiemy pływać, a także jak postępować, gdy widzimy jakieś zagrożenie. Zademonstrowali także sprzęt ratowniczy oraz wskazali niebezpieczeństwa czyhające na dzieci Przestrzegali również przed wchodzeniem do akwenu, którego się nie zna i pokazywali, co się dzieje, jeśli nie będziemy stosowali tych zasad. Spotkanie jednak nie było jedynie prelekcją na temat zachowania się nad wodą, panowie dali także wiele rad naszym uczniom co zrobić, gdy użądli ich osa lub gdy po spacerze w lesie wrócą z kleszczem.

Uczniowie słuchali panów ratowników z ogromną uwagą, chętnie włączali się w rozmowę, a co najważniejsze, wiele rzeczy zapamiętali. Bardzo serdecznie dziękujemy panom z WOPR-u za poświęcony czas oraz ciekawe i pouczające spotkanie.