Podsumowanie akcji "Detektyw grosik"

Zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”. W tym roku również nasza szkoła dołączyła się do tego szczytnego przedsięwzięcia.
Akcja polegała na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy, a trwała od marca do czerwca 2017 r.

W tym przedsięwzięciu wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazjalne, szkoły średnie, uczelnie i przedszkola. Łącznie zebrano ponad tonę złotych monet. Został pobity rekord Płocka.

Zebrana kwota zostanie przeznaczona min. na: na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla najbiedniejszych dzieci miasta Płocka i powiatu płockiego, dofinansowanie zajęć prowadzonych w okresie wakacyjnym organizowanych przez PCK dla najbiedniejszych dzieci, na wyprawki szkolne dla najbiedniejszych dzieci, na uaktywnienie środowisk dziecięco - młodzieżowych oraz uwrażliwienie ich na krzywdę drugiego człowieka.  Akcja promuje także ideę wolontariatu w środowisku dziecięco –młodzieżowym.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła II miejsce. Zebraliśmy 100 kg złotych monet.

Zwycięzcy w każdej kategorii zostali wyróżnieni „Statuetką” oraz dyplomem z tytułem „Największego Pomocnika Detektywa Grosika"
Za każdą „złotą” monetę gorąco wszystkim dziękujemy :)