Tradycje wielkanocne w Wymysłach

WYCIECZKA – WARSZTATY  WIELKANOCNE

Dnia 31 marca 2017r. klasy pierwsze i drugie pod opieką wychowawców: Pani Wandy Przedwojewskiej, Pani Barbary Kolczyńskiej, Pani Małgorzaty Świerczewskiej, Pani Urszuli Janiszewskiej oraz Pani Moniki Rakowskiej uczestniczyły w WARSZTATACH WIELKOPOSTNO – WIELKANOCNYCH w miejscowości Wymysły pod Lasem. Atrakcjom nie było końca. Najważniejsze były indywidualne zajęcia plastyczne – własnoręczne wykonanie palemki wielkanocnej, malowanie jaj woskiem i ich farbowanie, oklejanki łowickie oraz zdobienie „wafelkowych” mazurków. Wszystkie prace dzieci zabrały ze sobą do domu. Między zajęciami przygotowano dla uczestników: zabawy ruchowe ze śpiewem, gawędę o tradycji Niedzieli Palmowej, zajęcia z mapą o różnych regionach Polski, prezentację piskląt i jagniąt, obrzędowe zajęcia plenerowe oraz zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Zadaniem dla całego zespołu było wspólne wykonanie dużej palmy kurpiowskiej, którą przywieźliśmy do szkoły. Wracaliśmy do domu w wyśmienitych humorach.