Przedstawienie profilaktyczne dla uczniów gimnazjum

W dniach 11 i 15 stycznia 2019r., w ramach działań profilaktycznych, uczennice z klasy VIII a pod opieką p. S. Szmulewicz przygotowały i zaprezentowały grupie ok. 200 osób z Gimnazjum i Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Wyszogrodzie montaż słowno-muzyczny o tematyce profilaktycznej, którego myślą przewodnią był problem  alkoholizmu i narkomanii.

Poprzez ten spektakl chcieliśmy  promować  zdrowy styl życia, trzeźwość i abstynencję, upowszechniając  postawy prozdrowotne, pokazać  autentyczne problemy dostrzegane przez młodzież i sposoby ich konstruktywnego rozwiązania, ukazywać korzyści, jakie może dać akceptacja, tolerancja, przyjaźń i miłość.

Przepiękna scenografia oraz wygląd naszych aktorek urozmaiciły występ. Dramatyzmu dodawały wspaniale wykonane przez szkolne solistki piosenki, które  bez wątpienia wzbogaciły przedstawienie.

Młodzi ludzie poprzez teatr wyrazili swój sprzeciw przeciwko uzależnieniom.