Mikołajkowa wycieczka klas II

Mikołajkowa wycieczka klas drugich

Z okazji mikołajek uczniowie klas drugich wybrali się 12 grudnia do kina Helios, na film animowany „Biały kieł”. Historia pół wilka, pół psa oparta na powieści Jacka Londona. Niestandardowa animacja, pełna mądrości, przygód i wzruszeń bardzo  spodobała się naszym uczniom. Po filmie wszyscy udali się do Manufaktury czekolady, gdzie każdy wykonała swoja tabliczkę czekolady. Uczniowie oglądali prezentację przedstawiającą proces jej powstania  od ziarenka do tabliczki. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci była degustacja ziarna kakao  oraz pokaz ręcznego temperowania czekolady  na granitowym blacie. Na koniec każdy samodzielnie zapakował swoja tabliczkę czekolady, aby w domu poczęstować najbliższych.