Wycieczka trzecioklasistów

WYCIECZKA  MIKOŁAJKOWA

Dnia 12 grudnia br. klasy trzecie z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Płocka. Wybraliśmy się do kina na film  „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Była to historia oparta na popularnej baśni E.T.A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów i król myszy”, zachwycająca tajemniczością i poruszająca swoim przekazem. Bohaterką jest Klara, która podczas wigilijnego przyjęcia trafia do magicznej krainy. Tam poszukuje jedynego w swoim rodzaju klucza, potrzebnego do otwarcia prezentu od zmarłej matki. Dziewczynka jest mądra i nie boi się wyzwań. Razem z żołnierzem Filipem staje do walki, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie. W filmie słyszymy motywy zaczerpnięte z muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”. Ta znana historia, przedstawiona w nowej odsłonie, była prawdziwą ucztą dla zmysłów. Po projekcji filmu obejrzeliśmy WYSTAWĘ MODELI ROBOTÓW z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych. Byliśmy ciekawi, ponieważ uczniowie naszej szkoły ze starszych klas zdobyli w tym konkursie wyróżnienie. Na koniec kilka pamiątkowych zdjęć i powrót do Wyszogrodu.