Akcja "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę".

Akcja,, Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.

W pierwszych dniach  listopada  2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie pod opieką p. Joanny Boszko  wzięli udział w akcji: ,,Pomóżmy zwierzętom przetrwać  zimę”.  Zbiórka karmy dla ,,Hotelu bezdomnych psów” w Małej Wsi  została zorganizowana przez przedstawicieli kl.7B: Amelię Biegalewską, Zofię Kaflińską, Annę Finkowską, Adama Dutkowskiego, Krystiana Sidor.

Celem  tego przedsięwzięcia była  poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci do aktywnego udziału w zbiórce żywności.

Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w jaką  mogą włączyć  się dzieci i młodzież. Daje satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków życia  zwierząt ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim  uczniom z  kl.I-VIII Naszej Szkoły, którzy włączyli się w akcję. Pokazali  w ten sposób, że dzielenie się tym, co się posiada, to dobry nawyk  i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt  nie jest im obojętny.

W czasie kilkudniowej  akcji zebrano  ok.150kg suchej karmy, puszki z mięsną zawartością, a także rzeczy do ocieplania kojców (koce, pledy i duże ręczniki). Za ten bezinteresowny  dar serca  serdecznie dziękujemy.

Człowiek udomowił zwierzęta, więc jest za nie odpowiedzialny! - Jeśli my im nie pomożemy, to kto?

,,Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”

,,Mały Książę” Antoine de Saint-Exupery