Andrzejki w klasach I - III

ZABAWA  ANDRZEJKOWA  W  KLASACH I – III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie do pielęgnowania tradycji i obrzędów ludowych. 30 listopada br. uczniowie klas I - III uczestniczyli w zabawie andrzejkowej, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii przy dźwiękach muzyki. Tańce przeplatane były konkursami i wróżbami. Chętnych nie brakowało. Dzieci mogły sprawdzić się w takich konkursach jak: zjedzenie jabłka zawieszonego na nitce, konkurs taneczny z krzesłami, konkurs taneczny z balonikami. Nie mogło zabraknąć wróżby z butami. Okazało się, że nie tylko dziewczynki chciały przekonać się, czy będą miały powodzenie w miłości. Chłopcy również z ochotą ustawiali buty, ciekawi, który z nich jako pierwszy przekroczy próg drzwi. Były też inne wróżby dla tych, którzy chcieli poznać swoją przyszłość. W trakcie zabawy wyróżniały się dzieci przebrane za wróżki i czarodziejów w przepięknych strojach, za które zostały nagrodzone. Pod koniec zabawy nauczyciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyplomy i słodkości dla zwycięzców konkursów. Podczas zabawy przy muzyce dzieci bawiły się również balonikami. Atmosfera była radosna i wesoła. Na koniec podziękowaliśmy didżejowi, który również zaproponował uczniom zabawy w trakcie tańca. Tegoroczne Andrzejki można uznać za bardzo udane.