Świąteczna kartka dla Polaków z kresów

Świąteczna kartka dla Polaków z Kresów

W czwartek - 22 listopada – z inicjatywy Zofii Zielińskiej, uczennicy klasy VIII a, klasy ósme wzięły udział w akcji poświęconej pisaniu kartek świątecznych dla Polaków z Kresów. W czasie II wojny światowej wielu naszych rodaków wraz ze swoimi rodzinami zostało wysiedlonych ze swojego miejsca zamieszkania i przeniesionych na tereny wschodnie. Wielu z nich nigdy nie powróciło do Polski.

Akcja, która została przeprowadzona w naszej szkole jest ważna z kilku względów. Po pierwsze zbliżają się święta i oprócz prezentów, które ktoś kupuje, i które dostajemy, ważne jest, żeby pomagać innym, bo pomoc czyni święta magicznymi. Po drugie większość z tych ludzi to osoby starsze. Osoby, które pomimo swojego ciężkiego życia. są w stanie się uśmiechać. Mamy nadzieje, że kartki naszych uczniów spowodują, że uśmiech na ich twarzach będzie jeszcze większy.

Uczniowie nie wiedzieli do kogo piszą. Informacja, która była im dana, mówiła tylko o Polakach z Kresów. Mimo to potrafili się wczuć i napisać prześliczne życzenia świąteczne. Kartki zostaną przekazane do Warszawy, a stamtąd przewiezione na tereny dzisiejszej Ukrainy (Kresów).

Kartki, które zostały stworzone przez uczniów są pełne miłości, magii i uśmiechu. Wiele z nich oprócz bogatej treści ma też śliczne rysunki. Uczniowie klas ósmych stworzyli wielkie dzieła, pomimo tego, że nie każdy z nich ma talent rysowniczy i pisarski. Te kartki są wielkie, dlatego że są prosto z serca. A z ich brzegów wylewa się masa miłości.

Zosia Zielińska