Z wizytą w piekarni

Z  WIZYTĄ  W  PIEKARNI

Dnia 10 października 2018r. uczniowie klasy III B z wychowawczynią p. Barbarą Kolczyńską w ramach zajęć edukacyjnych odwiedzili WYSZOGRODZKĄ  PIEKARNIĘ. Poznali pracę piekarza oraz etapy powstawania pieczywa. Dowiedzieli się, jakie produkty potrzebne są do wypieku chleba, jakie są rodzaje pieczywa oraz obserwowali wykorzystanie maszyn, które pomagają w pracy piekarza. Wszystko było bardzo ciekawe – ogromne misy na ciasto z mieszadłem, krajalnica i wielkie łopaty służące do umieszczania ciasta w piecu. Okazało się, że jest on bardzo stary – ma ponad 50 lat a temperatura wewnątrz dochodzi do 200 stopni. Pan piekarz pokazał nam też, w jaki sposób otrzymuje się kształty rogali i bułek. Opowiadał o wszystkim w ciekawy sposób, chociaż przyznał, że praca piekarza nie jest łatwa. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani słodkimi wypiekami przezWŁAŚCICIELI  PIEKARNI, którym serdecznie dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zajęć.