Szkoła Podstawowa |im. K. K. Baczyńskiego |w Wyszogrodzie

09-450 Wyszogród      ul. Niepodległości 11  

Tel. (24) 231-10-30  

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. K. K. Baczyńskiego

ul. Niepodległości 11

09-450 Wyszogród

e-mail: sp-wyszogrod@wp.pl

Statystyki

  • Odwiedziny: 788902
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 192 dni

Klasy drugie w Warszawie

We wtorek 9 października klasy drugie wybrały się do Teatru Lalka w Warszawie, na spektakl pt. „Anna. Brzydkie kaczątko” w reżyserii Marka Zákosteleckiego. Była to zaskakująca i nowoczesna interpretacja klasycznej baśni Andersena, a tytułowym kaczątkiem była dziewczynka z trudnościami w czytaniu. Szkoła była dla bohaterki piekłem, a litery prawdziwymi potworami. Lecz  po wielu latach nauki, dziewczynka znajduje sposób i uczy się czytać. Tak jak brzydkie kaczątko, Anna dowiaduje się, że „jest łabędziem”. Jako dorosła osoba zostaje znaną i cenioną autorką książek dla dzieci.

Drugim punktem programu było zwiedzenie Muzeum Ewolucji, w którym dzieci dowiedziały się o sposobie poznawania historii życia dinozaurów na ziemi oraz sposobu odkrywania pradawnych skarbów. Uczniowie poznali nowe pojęcia związane z archeologią, mogły zobaczyć, dotknąć i porównać wielkość prehistorycznych gadów dzięki licznym eksponatom zgromadzonym na wystawie.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Dworca PKP oraz przejażdżka metrem, która sprawiła dzieciom ogromną frajdę. Wycieczka zakończyła się wspólną zabawą w Sali Zabaw „Fiku-Miku”.