Klasy drugie w Warszawie

We wtorek 9 października klasy drugie wybrały się do Teatru Lalka w Warszawie, na spektakl pt. „Anna. Brzydkie kaczątko” w reżyserii Marka Zákosteleckiego. Była to zaskakująca i nowoczesna interpretacja klasycznej baśni Andersena, a tytułowym kaczątkiem była dziewczynka z trudnościami w czytaniu. Szkoła była dla bohaterki piekłem, a litery prawdziwymi potworami. Lecz  po wielu latach nauki, dziewczynka znajduje sposób i uczy się czytać. Tak jak brzydkie kaczątko, Anna dowiaduje się, że „jest łabędziem”. Jako dorosła osoba zostaje znaną i cenioną autorką książek dla dzieci.

Drugim punktem programu było zwiedzenie Muzeum Ewolucji, w którym dzieci dowiedziały się o sposobie poznawania historii życia dinozaurów na ziemi oraz sposobu odkrywania pradawnych skarbów. Uczniowie poznali nowe pojęcia związane z archeologią, mogły zobaczyć, dotknąć i porównać wielkość prehistorycznych gadów dzięki licznym eksponatom zgromadzonym na wystawie.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Dworca PKP oraz przejażdżka metrem, która sprawiła dzieciom ogromną frajdę. Wycieczka zakończyła się wspólną zabawą w Sali Zabaw „Fiku-Miku”.