Szkoła Podstawowa |im. K. K. Baczyńskiego |w Wyszogrodzie

09-450 Wyszogród      ul. Niepodległości 11  

Tel. (24) 231-10-30  

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. K. K. Baczyńskiego

ul. Niepodległości 11

09-450 Wyszogród

e-mail: sp-wyszogrod@wp.pl

Statystyki

  • Odwiedziny: 809947
  • Do końca roku: 341 dni
  • Do wakacji: 148 dni

Bezpieczne wakacje

Koniec roku szkolnego zbliża się ogromnymi krokami, a w powietrzu unosi się już zapach wakacji, czyli czasu odpoczynku, relaksu i beztroskiej zabawy. Nasza szkoła oczywiście nie zapomniała o tym, żeby przed wakacjami przypomnieć dzieciom o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu podczas wakacji.

Dnia 12 czerwca gościliśmy przedstawiciela Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku – p. Michała Stefaniaka. Pan w bardzo ciekawej, a co najważniejsze przykuwającej uwagę naszej młodzieży, pogadance, przypomnieł o tym, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób podczas spędzania wolnego czasu. Ratownik zaprezentowalł sposoby ratowania tonących osób, jak należy się zachować, gdy nie umiemy pływać, a także jak postępować, gdy widzimy jakieś zagrożenie. Zademonstrował także sprzęt ratowniczy oraz wskazał niebezpieczeństwa czyhające na dzieci. Przestrzegał również przed wchodzeniem do akwenu, którego się nie zna i pokazywał, co się dzieje, jeśli nie będziemy stosowali tych zasad. Spotkanie jednak nie było jedynie prelekcją na temat zachowania się nad wodą, pan dał także wiele rad naszym uczniom co zrobić, gdy użądli ich osa lub gdy po spacerze w lesie wrócą z kleszczem.

Uczniowie słuchali pana ratownika z ogromną uwagą, chętnie włączali się w rozmowę, a co najważniejsze, wiele rzeczy zapamiętali. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Michałowi za poświęcony czas oraz ciekawe i pouczające spotkanie.

Następnie spotkali się z nami przedstawiciele OSP w Wyszogrodzie, reprezentowani przez: Michała Kwaśnika, Marcina Biernata. Bartosza Kondera i Wiktorię Glowacką. Przypomnieli również zasady bezpiecznego spędzania wakacji oraz na fantomach pokazali jak powinna przebiegać pierwsza pomoc. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w resuscytacji.