• Do wakacji: WAKACJE!!!

Przedstawienie "Uzależnieni czasu nie liczą"

7 czerwca 2018r. uczniowie kl.VII naszej szkoły pod opieką p. Joanny Boszko  przedstawili spektakl profilaktyczny pt .,,Uzależnieni czasu nie liczą.”

Przedstawienie było skierowane przede wszystkim do uczniów kl. IV-VII. Scenariusz przedstawienia opracowała Zofia Zielińska, uczennica kl.VIIa.

Młodzież zmierzyła się z bardzo trudnym zadaniem. Narkotyki czy alkohol dotykają  bardzo wielu rodzin, stanowią problem ogólnospołeczny.

W życiu nie ma gotowych recept i odpowiedzi. Na wszystko trzeba znaleźć samemu własną  drogę, odpowiedź i sposób.

Cisza, jaka panowała w czasie przedstawienia i gromkie brawa po jego zakończeniu były najlepszym świadectwem, że sztuka była bardzo poruszająca, a uczniowie najstarszych klas naszej szkoły poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie.

Przygotowany dla uczniów program, stanowił jedno z ogniw w łańcuchu działań edukacyjnych na rzecz kształtowania odpowiedzialności u młodego człowieka. Był podsumowaniem wielu zadań w obszarze związanym z programem,, Trzymaj formę”.

Profilaktyka owinięta w artystyczną, przystępną dla uczniów formę, to cel, jaki młodzi aktorzy zrealizowali.