Dzień Dziecka w naszej szkole

Pierwszy czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w naszej szkole, dlatego zorganizowano dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień.

Pierwszym punktem obchodów Dnia Dziecka był konkurs wiedzy o Polsce, wzorujący się na teleturnieju „Kocham Cię Polsko”.  Celem konkursu było propagowanie idei patriotyzmu i sprawdzenie wiadomości o kraju ojczystym i naszej szkoły w ramachobchodów ROKU DLA NIEPODLEGŁEJ w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W zabawie brali udział przedstawiciele klas IV-VII, z których utworzono dwie drużyny- klasy „A” kontra klasy „B”. Pozostali uczniowie z zaangażowaniem pomagali i dopingowali swoje drużyny. Uczniowie w tym dniu ubrani byli w kolory narodowe.

Drużyny zmagały się w siedmiu konkurencjach tj. kalambury, urodziny, kto jest kim, głuchy telefon, polszczyzna, licytacje, koło fortuny. Każda konkurencja była poprzedzona piosenką.

Gra była dość wyrównana. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w ostatniej konkurencji- koło fortuny. Szczęście było po stronie klas „B”, gdyż wykręcili na kole 200 punktów i tym samym wygrali szkolny teleturniej „Kocham Cię Polsko”.

Cały konkurs poprowadziła konferansjerka z klasy VIIa Ala Dziewulska. Turniej wokalnie wzbogaciły uczennice z tej samej klasy a tytułową piosenkę wykonała Weronika Korpowska. Cały występ dopełnił taniec dziewcząt z Vb.

Następnie wszyscy udaliśmy się na boisko przy hali sportowej, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Wspólna zabawa była znakomitą odskocznią od szkolnych obowiązków. Dmuchane zjeżdżalnie, zabawa przy muzyce, wata cukrowa, kiełbaska z grilla, przepyszny kompot z truskawek - to wszystko czekało na dzieci podczas ich święta.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. Szczególnie podziękowania kierujemy do Rady Rodziców i wszystkich sponsorów.  Na buziach wszystkich cały dzień gościł uśmiech. Dzieciom życzymy, aby radość w życiu zawsze i wszędzie im towarzyszyła.