W musicalowym nastroju

W piękny słoneczny  dzień  9 kwietnia 2018 r. klasy VI, VII oraz II klasa gimnazjum pojechały na wycieczkę do Warszawy do Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej na musical pt. ,,Balladyna''. Większość uczniów poznała już dzieło Juliusza Słowackiego na lekcjach języka polskiego, więc fabuła nie była im obca.

Zebraliśmy się o 9.30 przed szkołą i wraz z opiekunami: p.K. Kiedrowską, p.E.Janas, p.I.Kolankowską oraz p.M.Sobczakiem, wyjechaliśmy do Warszawy. Wystrój teatru był bardzo elegancki i dostojny, i prawie wszędzie dominował kolor czerwony. Rozpoczęcie spektaklu nastąpiło o godz. 12:00. W przedstawieniu pokazane było osiągnięcie celu przez tytułową bohaterkę , czyli władzy, drogą po trupach. Zawarte w nim były wątki charakterystyczne dla epoki romantyzmu: sielanka, bohater romantyczny, przeznaczenie, groza. Sztukę wyreżyserowała pani Renata Pałys, aktorka teatralna i filmowa, znana jako Pani Paździochowa. Przedstawienie trwało  około godziny. Spektakl został wystawiony w formie klasycznej, bez udziwnień. Prosta forma sprawiła, że dla każdego widza przekaz był zrozumiały. Występ był mroczny, ale naprawdę świetny. Byliśmy pod wrażeniem scen śpiewanych i gry aktorskiej. Niesamowita była również gra świateł, która zastępowała scenerię.

Pełni wrażeń i głodni posililiśmy się w drodze powrotnej tradycyjnie w McDonaldzie. Wycieczka była bardzo krótka, ale udana. Opiekunowie pochwalili nas za kulturalne zachowanie w Teatrze. Czekamy na więcej takich wyjazdów.

Dominika Zaniewska

klasa VII a