Konkurs historyczny

W dniu 05 kwietnia 2018r., uczennice klasy VII a, Zofia Zielińska i Julia Smółka reprezentowały naszą szkołę na etapie międzyszkolnym X Powiatowego Konkursu Historycznego "Polskie powstania 1794-1944. Walka o granice II Rzeczypospolitej". Organizatorem konkursu był Zespół Szkól im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Przygotowaniem uczennic do konkursu zajmował się Pan Grzegorz Klus.

Julia i Zosia. pomimo, iż nie dostały się do grupy trójki zwycięzców, zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce finalistów, czego serdecznie gratulujemy! Etap międzyszkolny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 trudnych, w większości  otwartych pytań. Oceniając skale trudności zadań należy podkreślić, iż wynik naszych uczennic był bardzo satysfakcjonujący.

Dodatkowym elementem konkursowego wyjazdu, było indywidualne zwiedzanie Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku. Muzeum jest oddziałem Muzeum Mazowieckiego w Płocku i mieści się w budynku dawnej synagogi przy ul. Kwiatka.

Mieliśmy okazję zapoznać się z wystawami tematycznymi dotyczącymi między innymi: Holokaustu płockich Żydów, kultury, życia codziennego, obrzędów i zwyczajów związanych z judaizmem.

Uczestniczkom etapu międzyszkolnego, jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy.