Brzechwoklasa

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu czytelniczego ,,Brzechwoklasa" zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku oraz Szkołę Podstawową nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Celem projektu jest upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Jana Brzechw, propagowanie wiedzy o życiu i twórczości pisarza, wyzwolenie aktywności i kreatywności wśród uczniów i nauczycieli oraz integracja środowiska szkolnego, bibliotekarskiego.

Jednym z zadań wyznaczonych w harmonogramie, było stworzenie makiety, prezentującej Akademię Pana Kleksa. Pracę tę wykonał Jakub Gucwa - uczeń klasy VII a pod opieką p. Karoliny Kiedrowskiej. Jego praca techniczna została uhonorowana nagrodą specjalną na konkursie. Uczniowi serdecznie gratulujemy!