Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością

Krzysztof Kamil Baczyński

Dnia 1 marca 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona  - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Apel z tej okazji przygotowała klasa VII a pod opieką wychowawcy – p. Karoliny Kiedrowskiej oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Beaty Krzemińskiej.

Montaż słowno - muzyczny przybliżył krótko najważniejsze fakty z życia naszego patrona oraz zaprezentował najpiękniejsze utwory poety – żołnierza, któremu wojna i śmierć przerwała życie. K. K. Baczyński w trzech postaciach: poety, zakochanego młodzieńca oraz żołnierza, zaprezentowany przez uczniów klasy VII, opowiedział poetycko krótką historię swojego życia. Dekoracja przygotowana przez p. Katarzynę Żochowską dopełniała cały występ.

Wszystkie te elementy sprawiły, że byliśmy uczestnikami podniosłej lekcji historii dotyczącej naszego patrona, ale i czasów wojennych.