Przedstawienie bożonarodzeniowe

W NOC BOŻEGO NARODZENIA

Dnia 22 grudnia Roku Pańskiego 2017, klasa VI a przeniosła uczniów, nauczycieli naszej szkoły i gości dwa tysiące lat wstecz, do Betlejem, miasta, w którym stał się wielki cud. Tam spełniły się proroctwa zapowiadane przez Stary Testament. Miasto to stało się centrum naszej wiary. Tam też skierowane zostały oczy całego świata. Narodził się Syn Boży, Mesjasz, dzięki któremu każdy z nas ma szansę na osiągnięcie zbawienia.

Maryja (Nikola Fotek) wraz ze swoim Oblubieńcem Józefem (Szymon Kossowski) znaleźli miejsce, gdzie w pokoju i miłości oczekiwali na przyjście Małego Jezusa, który wreszcie przyszedł do nas. Hołd oddawali mu pasterze i Mędrcy ze Wschodu. Wszyscy wokół śpiewając „Gloria in excelsis Deo” wielbili Tego, który przyniósł nam nadzieję, wiarę i miłość.

Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się na wigilie klasowe.

W imieniu swoim i całej klasy VI a, życzę Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły, Uczniom i Rodzicom błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Niech nowo narodzona Boża Dziecina przyniesie pokój do Waszych serc i napełni miłością do wszystkich ludzi.

Michał Ogonowski - katecheta