Bajka dla najmłodszych

Rok 2017 ogłoszono Rokiem Wisły. W nawiązaniu do tej tematyki dnia 31 października  uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie Teatru Lalek „Igraszka” z Warszawy pt. „Wiślana opowieść”.

W pięknej scenerii aktorzy teatru wędrownego p. Paweł Kołodziejski, który jest absolwentem naszej szkoły oraz p. Jacek Wolszczak wprowadzili w zaczarowany świat bajki całą widownię. Uczniowie ze skupieniem, ale także rozbawieniem śledzili przygody Antka, który rozwikłał wiślaną zagadkę przy pomocy suma, czapli, starej wierzby i innych ryb. Okazało się, że w królowej polskich rzek – Wiśle, zamieszkał król Śmieciej, który zaśmiecał jej wody. Dzielni bohaterowie pokonali złego króla i  pomogli w oczyszczeniu rzeki. Bajka niosła ze sobą przesłanie, aby dbać o czystość otaczającego nas świata.