Sukcesy naszych uczniów w konkursie plastycznym

Konkurs plastyczny „Portret Marszałka”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Wokół Śniadeckiego w Wyszogrodzie, skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Wyszogród. Celem konkursu było rozwijanie działań plastycznych, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, jak również popularyzowanie życia i czynów Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie (klasy IV-VII), wpłynęły 43 prace. Uczniowie, pod opieką p. Joanny Boszko na lekcjach plastyki w szkole, malowali portret Naczelnika Państwa. Najciekawsze prace trafiły na konkurs do Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Uczniowie okazali się bardzo utalentowani manualnie, o czym świadczą zajęte ex aequo I miejsca:

Jowita Janiszewska - kl. VIa

Julia Klimczewska - kl. VIIb

Julia Smółka - kl. VIIa

W kategorii klas I - III pierwsze miejsce zajęła Ania Janczak a klasy IIb, zaś miejsce III Pola Jasińska z klasy Ib.

Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów przez członków komisji konkursowej nastąpiło podczas Wyszogrodzkich Obchodów Dnia Niepodległości.

Wszystkim uczniom gratulujemy pięknych prac, pomysłowości i wytrwałości.