Przedstawienie profilaktyczne

Podczas Dnia Otwartego w naszej szkole uczennice z klasy VII a pod opieką p. S. Szmulewicz przygotowały i zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie profilaktyczne pt. „Zagrożenia współczesnego świata”.  Poruszało  ono przede wszystkim tematykę  alkoholizmu i narkomanii.

Poprzez ten spektakl chcieliśmy  promować  zdrowy styl życia, trzeźwość i abstynencję upowszechniając  postawy prozdrowotne, pokazać  autentyczne problemy dostrzegane przez młodzież i sposoby ich konstruktywnego rozwiązania, ukazywać korzyści, jakie może dać akceptacja, tolerancja, przyjaźń i miłość.

Przepiękna scenografia oraz wygląd naszych aktorek urozmaiciły występ. Dramatyzmu dodawały wspaniale wykonane przez szkolne solistki piosenki, które  bez wątpienia wzbogaciły przedstawienie.

Młodzi ludzie poprzez teatr wyrazili swój sprzeciw przeciwko uzależnieniom.

Spektakl obejrzeli również uczniowie naszej szkoły.