Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniach 26-27 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie odbyła się po raz kolejny impreza Gromady Zuchowej ,,Wesołe Promyczki", która miała na celu integrowanie społeczności szkolnej, kultywowanie tradycji oraz zapoznanie nowych członków ZHP z obrzędowością harcerzy i zuchów .

Na uroczystość przybyły zuchy, harcerze, harcerze starsi, a także zaproszeni goście: dyrektor szkoły p. Bogumiła Jasińska, oraz pwd. Grzegorz Klus.

Święto rozpoczęło się o godzinie 18. 00. Pierwszym zadaniem, z którym zmagały się zuchy, było wykonanie ziemniaczanych ludków. Następnie odbyło się świeczkowisko, na którym pwd. Karolina Kiedrowska - komendantka szczepu, opowiedziała zuchom gawędę o tym, jak ważne jest mówienie prawdy. Wszyscy słuchali w skupieniu, później przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Po zakończeniu obrzędowego świeczkowiska, zuchy zabrały się za wykonywanie kolejnego zadania, tym razem było to zadanie plastyczne – podzieleni na grupy malowali króla i królową ziemniaków. Około godziny 20.15 zuchy, które nie nocowały w szkole, zostały odebrane przez rodziców i udały się z nimi do domów, by o godzinie 9.00 następnego dnia wrócić na grę terenową przygotowaną przez harcerzy. Zuchy, które nocowały w szkole, po toalecie wieczornej wspólnie ze swoimi drużynowymi dh. Anną Cichocką, dh. Urszulą Janiszewską oraz Martą Komorowską obejrzały bajkę pt.: „Wioska Smerfów”. Po bajce wszyscy udali się do klas na zasłużony odpoczynek.

W sobotę zuchy zmagały się już z ostatnim zadaniem, którym była gra terenowa. Pomimo niekorzystnej pogody tego dnia, wszyscy mieli duże pokłady energii. Nie bacząc na padający deszcz, zuchy świetnie radziły sobie z zadaniami przygotowanymi przez harcerzy i harcerzy starszych. Miały możliwość strzelania z łuku, poznania szyfrów harcerskich, a także musiały wykazać się sprytem, siłą, sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim umiejętnością pracy w grupie.

Święto Pieczonego Ziemniaka zakończyło się apelem, na którym zuchy otrzymały dyplomy za udział. Bardzo serdecznie dziękujemy harcerzom i harcerzom starszym pod opieką pwd. Marty Zientary za przygotowanie gry terenowej oraz oprawę muzyczną podczas świeczkowiska.