Szkoła Podstawowa |im. K. K. Baczyńskiego |w Wyszogrodzie

09-450 Wyszogród      ul. Niepodległości 11  

Tel. (24) 231-10-30  

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. K. K. Baczyńskiego

ul. Niepodległości 11

09-450 Wyszogród

e-mail: sp-wyszogrod@wp.pl

Statystyki

  • Odwiedziny: 696442
  • Do końca roku: 169 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Wycieczka do Łodzi

            Dnia 5 października 2017 roku o godzinie 8.00 uczniowie klas: IV b, V a, VI a, VII b wyruszyli na wycieczkę do Łodzi. Po długiej podróży dotarliśmy do przepięknej manufaktury łódzkiej, w której obecnie mieści się galeria handlowa z placami rozrywki i punktami gastronomii.

             Uczestnicy wycieczki mieli okazję skorzystać z ,, Areny Laser Games’’. Na czym polegała zabawa? Każdy z graczy ubrany był w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagowały na strzał – wiązkę laserową. Poruszaliśmy się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, wyposażeni w niezbędny sprzęt. Celem  misji było zdobycie maksymalnej ilości punktów. Miejscem pojedynków była Arena - plac w formie labiryntu przesiąknięty gęstą mgłą. Atmosferę niesamowitości wzmagały dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz ostra muzyka.

             Uczniowie odwiedzili również ,,Experymentarium’’. Bawiąc się, zdobywali  wiedzę o najtrudniejszych zjawiskach i procesach. Nawet najnudniejsze teorie stawały się zrozumiałe i interesujące!

            Na koniec pobytu w manufakturze udaliśmy się na obiad, po którym w doskonałych humorach przemieściliśmy się do centrum miasta. Uczestnicy zwiedzili nowoczesny, niedawno otwarty dworzec Łódź Fabryczna, a następnie podziwiali panoramę miasta z 15 piętra tarasu widokowego. Pełni emocji i wrażeń wrócili do domu o godzinie 18.00. Opiekunowie wycieczki: Pani wicedyrektor Sylwia Szmulewicz, Pani Iwona Kolankowska, Pani Agata Wojciechowska., Pani Aldona Nowak byli dumni ze swoich podopiecznych.

                                                                                           Nikola Fotek klasa VIa