Dzień Tabliczki Mnożenia

29  września uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie obchodzili  VII Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta akcja edukacyjna ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Nasze obchody rozpoczęły się konkursem na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV-VI mieli do rozwiązania zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Oto zwycięzcy:

W kategorii  klas czwartych – Julia Górnicka

W kategorii klas piątych – Zbigniew Golis.

Ekspertem Tabliczki Mnożenia Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie został Piotr Koper.

Bardzo gratulujemy zwycięzcom.

Następnym punktem obchodów był spacer ulicami Wyszogrodu. Klasa Vb wraz p. Agatą Wojciechowską wyruszyła spod szkoły, aby sprawdzić znajomości podstawowych zasad mnożenia wśród dorosłych. Przeszliśmy ulicami Wyszogrodu, odwiedziliśmy m.in.  pracowników banku, biblioteki, KRUS-u. Cieszy fakt, że wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.

Dzień Tabliczki mnożenia miał swój akcent także na lekcjach matematyki. Każdy uczeń zmierzył się z określonymi zadaniami, za poprawne wyniki otrzymał naklejkę eksperta tabliczki.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia.