Szkoła Podstawowa |im. K. K. Baczyńskiego |w Wyszogrodzie

09-450 Wyszogród      ul. Niepodległości 11  

Tel. (24) 231-10-30  

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. K. K. Baczyńskiego

ul. Niepodległości 11

09-450 Wyszogród

e-mail: sp-wyszogrod@wp.pl

Statystyki

  • Odwiedziny: 696478
  • Do końca roku: 169 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Dobre rady policjantów

Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli policji, którzy przybliżyli i przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Gościliśmy p. Joannę Łopatowską - pedagog z zespołu ds. nieletnich i patologii społecznej Wydziału Prewencji KMP w Płocku oraz dzielnicowych z Posterunku Policji w Wyszogrodzie: aspiranta sztabowego Piotra Sylwestrzaka i sierżanta sztabowego Marcina Wojciechowskiego.

Korzystanie z kąpielisk, wypoczynek w górach, zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, organizowanie zabaw to główne tematy spotkania dzieci z policjantami. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa, oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku oraz w przypadkach uzasadnionych powiadomić odpowiednich służb pod numerami alarmowymi.

Pani Joanna podkreśliła, abyśmy byli świadomi konsekwencji karnych związanych z nieodpowiednim zachowaniem i demoralizacją wśród młodzieży. Funkcjonariusze przytoczyli kilka przypadków, z którymi spotykają się na co dzień na obszarze Gminy Wyszogród.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani Joannie i panom policjantom podziękowanie za poświęcony czas i dobre rady.