Piknik Rodzinny

a,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Janusz Korczak

Dnia 2 czerwca 2017 r. cały świat na pewno śmiał się wniebogłosy, a zadbała o to Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie. W jaki sposób? Organizując w piękny, słoneczny, czerwcowy piątek, tuż po Dniu Dziecka, coroczny Piknik Rodzinny.

Tego dnia żadna buzia nie była smutna. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, począwszy od dmuchanych zjeżdżalni i placu zabaw, ogromnego wodnego koła, zabawie przy muzyce, a także rozpieszczając nasze dzieciaki różnymi smakołykami. Na każde dziecko czekał również grill, wata cukrowa oraz lody.

Ten dzień był również bardzo dobrym momentem, aby nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty, które za każdym razem nas zaskakują. Oprócz pięknie śpiewających grup i solistów, mieliśmy pokaz akrobatyki, tańca oraz układania kostki Rubika na czas.

Piknik Rodzinny dostarczył bardzo wiele radości zarówno tym młodszym, jak i starszym. Była to doskonała możliwość miło spędzenia czasu dla całych rodzin, moment na spotkania i rozmowy.

Na koniec spotkania odbył się mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra rodzice. Na tę chwilę czekali wszyscy, dzieciaki dopingowały obie drużyny, ale wygrany mógł być jednej i po zaciętej walce na zdobyte punkty, wygrała drużyna nauczycieli.

Ten wspaniały dzień nie udałby się bez ogromnego zaangażowania Rady Rodziców oraz bez wsparcia sponsorów, którym z całego serca w imieniu Dyrekcji, Rady Pedagogicznej oraz uczniów dziękujemy: Staroście Płockiemu – panu Mariuszowi Bieńkowi, Burmistrzowi Gminy i Miasta Wyszogród – panu Janowi Boszko, pani Jolancie Łukasiak Malickiej  - Prezesowi Zarządu Vistula Bank Spółdzielczy, panu Waldemarowi Zaorskiemu oraz panu Leszkowi Buks – Firma Kaltrus, Firmie Syngenta, Firmie Lod-Mors oraz panu Rafałowi Fotek.

Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami.