Zwierzaki w I B

W miesiącu kwietniu uczniów klasy I B „odwiedziło” kilka zwierzątek. To były bardzo ciekawe i fajne lekcje. Dzięki pomocy rodziców, uczniowie przychodzili do szkoły ze swoimi pupilami. Ania Janczak przedstawiła nam suczkę Kulkę i kota Tofika, Amelka Karpińska zapoznała nas ze swoją myszką Mysią, Anielka Przystupa przyniosła do klasy rybkę Salcię a Piotruś Woźniak przyszedł do szkoły ze swoim rocznym, białym króliczkiem. Każde zwierzątko miało ustalony inny dzień na odwiedziny. Dzieci opowiadały o swoich zwierzątkach oraz odpowiadały na pytania kolegów i koleżanek. Potem opisywaliśmy wygląd zwierzątka, zwracając uwagę na charakterystyczne cechy. Dzięki tym lekcjom mogliśmy zrealizować treści przyrodnicze i polonistyczne: poznanie zwierząt domowych – budowa, tryb życia i ich zwyczaje, obowiązki opiekunów zwierząt oraz przygotowanie do opisu.