Harcerskie śpiewanie

W poprzedni weekend (31.03-02.04) harcerze z Wyszogrodu wybrali się na IV Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcerska Nuta” w Świerczach. Wyjechaliśmy w piątek o godzinie 1700 spod szkoły w Czerwińsku. Dojechaliśmy około 1800. Szybko się zakwaterowaliśmy i rozpakowaliśmy. Wieczorem odbywały się próby, a jeszcze później wszyscy zebraliśmy się na hali i odbyło się świeczkowisko zapoznawcze.

Rano obudził nas nasz „wspaniały” oboźny Daniel. Od samego rana było słychać, że wszyscy przygotowują się na swoje występy. Około 900  odbyło się oficjalne rozpoczęcie festiwalu. Na początku występowały zuchy, które pokazały się nie tylko od strony występów grupowych, ale także było kilka odważnych zuchów, które zaśpiewały solo.  Przesłuchania w tej kategorii odbyły się szybko, bo już o 1030 zaczęli śpiewać soliści. Mimo tego, że sama występowałam w tej kategorii zauważyłam, że konkurencja była ogromna. Byłam pod wielkim wrażeniem poziomu harcerzy.

Po wszystkich występach solistów odbyła się krótka przerwa, a zaraz po niej odbyły się ostatnie przesłuchania w kategorii zespoły. Około godziny 1200 zakończyły się wszystkie przesłuchania. Chwile odpoczęliśmy i poszliśmy na pyszny obiad. Następnie odbywały się zajęcia tematyczne. Zaraz po zajęciach mieliśmy chwilę przerwy. Około 1800 zostały ogłoszone wyniki. Niestety nikt z Wyszogrodu nie zajął żadnego miejsca, trudno. Nie poddajemy się, za rok wrócimy z I miejscem. Na koniec dnia odbył się koncert zespołu „Z ostatniej chwili” oraz wokalisty HarceSz’a. Świetnie bawiliśmy się na tym koncercie. Ten dzień był jeszcze bardziej męczący niż poprzedni.

W niedzielę wstaliśmy około godziny 630-700. Dzień zaczęliśmy od sprawnościowej musztry, aby rozruszać się na resztę dnia. Ubraliśmy się w mundury i poszliśmy na apel kończący festiwal. Około godziny 1030 pojechaliśmy autobusem do domu. Cały festiwal bardzo mi się podobał i za rok również mam zamiar się na niego wybrać.

Alicja Dziewulska